قوانین و مقررات

تعریف آسان بار

آسان­بار یک استارتاپ حمل و نقل کالا می باشد که تحت عنوان بازارگاه الکترونیکی حمل و نقل کالا از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور مجوز فعالیت دریافت نموده است. لازم به ذکر است که آسان­بار صرفاً به عنوان پلتفرمی برای ایجاد و تسهیل ارتباط بین راننده و شرکتهای حمل و نقل عمل می­کند و کاربران از این امر آگاهی دارند و آن را می­پذیرند. آسان­بار در صدور بارنامه و فرآیندهای جانبی دیگر از قبیل تعیین مبلغ کرایه و تضمین کیفیت حمل دخالتی نخواهد داشت.

با کمک این سرویس شرکت های حمل و نقل بار خود را اعلام می کنند و رانندگان وسایل نقلیۀ باری برای جابجایی آن اقدام می نمایند.

 

حریم خصوصی

·         رانندگان برای ثبت نام در اپلیکیشن کد ملی و شماره هوشمند خود را وارد می نمایند و سیستم بصورت خودکار اطلاعات و عکس آنها را از سازمان حمل و نقل جاده ای دریافت می کند.

·         کاربران بایستی قوانین و مقررات جاری شرکت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط، آن را بپذیرند. در صورتی که تغییراتی رخ دهد این تغییرات در همین صفحه ( وب سایت آسان بار به آدرس asanbar.ir ) به روز رسانی می شود. از این رو، توصیه می شود این صفحه را دائماً مطالعه بفرمایید.

·         مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده بر روی سایت و اپلیکیشن، بر عهده کاربران است.

 

 

استفاده از آسان بار

·         رانندگان با استفاده از سرویس آسان بار، این شروط و مقررات را به عنوان قواعد الزام­آور در روابط خود بااعلام کنندۀ بار و نیز روابط خود با آسان­بار مورد پذیرش قرار می­دهند. همچنین اعلام­کنندۀ بار نیز با استفاده از سرویس آسان­بار این شروط و مقررات را می­پذیرد.

·         آسان بار همواره سعی می کند بهترین خدمات را به کاربران خود و در اسرع وقت ارائه دهد و تمامی سفارشات ثبت شده در همان روز کاری در دست اقدام قرار می گیرد.

·        مسئولیت تأمین اینترنت و سخت ‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات آسان بار به عهدۀ کاربران می باشد.

·        کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام حمل، از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از آسان بار ، از سفارش دهندگان یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه سوء استفاده‌ای نکنند.

·        اعلام­کنندۀ بار تطابق بین رانندۀ پذیرندۀ درخواست و راننده­ای که بار او را تحویل می­گیرد و نیز کیفیت وسیله حمل و نقل را مورد توجه قرار می­دهد و با تحویل بار می­پذیرد که همۀ شرایط مرتبط رعایت شده است.

·        اعلام کنندۀ بار اظهار می­دارد که هرگونه اطلاعات منتشره بر روی پلتفرم، متقلبانه و یا ناقض حق ثالث یا گمراه کننده نخواهد بود.

·        ارتباطات و اعلانات بین آسان­بار و کاربرانش از هر طریقی از جمله اپلیکیشن یا پیامک و تماس تلفنی معتبر و قابل استناد است.

 

شرایط بارها

·         کاربر راننده متعهد می‌گردد با رعایت کامل امانت داری و در زمان تعیین شده مرسوله را به گیرنده برساند.

·         کاربر سفارش دهنده نباید مرسولات خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران که از جمله عبارت است از مرسولۀ ممنوعه، مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد شیمیائی توهم زا، مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختنی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای با حجم و ابعاد بیشتر از مقررات شرکت را جهت حمل به کاربر راننده تحویل دهد و در صورت اطلاع، کاربر راننده مکلف به اعلام مراتب به شرکت و مراجع انتظامی می‌باشد. ضمنا هر گونه مسئولیت حقوقی و جزایی از این جهت متوجه کاربر سفارش دهنده خواهد بود. چنانچه کاربر راننده جا به جایی چنین مرسولاتی را بر عهده بگیرد، شرکت ضمن لغو عضویت وی حق پیگیری از طریق مراجع قضایی را خواهد داشت.

·         کاربر سفارش دهنده باید عضو یک شرکت حمل و نقل باشد و در ثبت سفارش خود و اعلام مبلغ کرایه (به صورت خالص پرداختی به راننده) نهایت دقت و انصاف را رعایت کند.

·         ترتیبات مربوط به کالاهایی که حمل آنها ممنوع نیست ولی ممکن است خطراتی در پی داشته باشد، می­تواند منوط به توافقات و ترتیبات خاص بین اعلام­کننده بار و راننده شود.

 

پرداخت هزینه

·         آسان بار هیچ گونه کمیسیونی بابت پرداختی ها دریافت نمی کند، بلکه فقط پل ارتباطی میان رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل است و در فرآیند داد و ستد مبالغ هیچ دخالت و مسئولیتی ندارد. در عین حال، کاربران موظفند که هزینه­های مربوط به آسان­بار را مطابق تعرفه پرداخت کنند و بدیهی است که در صورت عدم پرداخت، آسان­بار حق توقف خدمات خود را برای کاربر مذکور خواهد داشت.

·         کاربران می پذیرند که به هیچ عنوان قبل از اینکه اطمینان لازم از طرف مقابل را حاصل کنند مبلغی را به وی پرداخت نکنند و در صورت پرداخت، عواقب آن به عهده خودشان می باشد.

·         کاربر سفارش دهنده می‌پذیرد هیچوقت درخواست " اعلام بار"  ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات آسان بار را داشته باشد. کاربر سفارش دهنده اگر پس از ارسال درخواست، پذیرش آن و تحویل مرسوله توسط یک کاربر راننده، درخواست را لغو کند، یا پس از پذیرش در مکان مشخص شده به عنوان مبدا تعیین شده در زمان مشخص جهت تحویل مرسوله حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ ضرر و زیان به راننده می‌باشد و آسان­بار مسئولیتی از این بابت نخواهد داشت.

 

 

رهگیری مرسوله

·         آسان بار جهت آگاهی مشتریان از وضعیت سفارش خود، موقعیت رانندگان و بار را بر روی نقشه به صورت آنلاین برای فرستنده ارسال می کند.

logo-samandehi

Shoot Us a Message

We would love to hear from you. Get in touch with us now.

Subscribe to our Newsletter

Subscribe to the mailing list to keep up with new features & updates from us. Don't worry... we don't like spam either.